Doświadczenie, opieka, samodzielność

Przedszkole Calineczka

Zapraszamy do naszego Żłobka i Przedszkola przy ul. Sławinkowskiej 47.

Poznaj nas osobiście, zadaj pytania, przyjdź i zobacz jak wyglądają zajęcia, weź udział w zajęciach otwartych lub po prostu zapisz swoje dziecko i daj mu szansę zostać Przedszkolakiem.

Czesne, opłaty i zajęcia

Opłata za rezerwację miejsca w przedszkolu wynosi 300 zł. Wysokość czesnego w roku 2021 to 500 zł.

W ramach czesnego zapewniamy realizację własnego programu dydaktyczno-wychowawczego realizowanego w oparciu o podstawę programową ogłoszoną przez MEN, w tym zajęcia matematyczne, rozwijające zainteresowania polonistyczne, zajęcia ruchowe i gimnastyczne również na świeżym powietrzu, zajęcia umuzykalniające, rytmika, zajęcia plastyczne oraz rozwijające kompetencje teatralne oraz naukę języka angielskiego.

Ponadto zapewniamy szereg zajęć dodatkowych:

  • wsparcie psychologiczno-pedagogiczne dla dzieci i rodziców,
  • logopedia,
  • taniec,
  • rytmika,
  • zajęcia z robotyki,
  • zajęcia ruchowe „Przedszkole i piłka”,
  • zajęcia z robotyki,
  • zajęcia ruchowe „Przedszkole i piłka”,
  • wycieczki i wyjścia do teatru, kina i muzeum.

Budynek i sale

Nowa lokalizacja to 5 sal przeznaczonych dla dzieci w wieku żłobkowym i przedszkolnym. Nasza placówka zlokalizowana jest przy ul. Sławkowskiej 47, na pierwszym piętrze. Do dyspozycji mamy pięć nowoczesny sal dydaktycznych wyposażonych w meble oznaczone certyfikatami bezpieczeństwa przeznaczone dla dzieci w wieku 1-6 lat, podłogi w salach dydaktycznych są wykonane z niepalnych materiałów. Stoły sprzyjają rozwijaniu relacji w trakcie zajęć plastycznych. Stoliki i krzesełka dostosowane są do wzrostu dzieci. Dysponujemy wygodnymi i bezpiecznymi leżakami. Pomoce dydaktyczne i zabawki posiadają certyfikaty bezpieczeństwa.

Łazienka została zaprojektowana w taki sposób, aby dzieci uczyły się samodzielności. Wyposażyliśmy ją w toalety dostosowane do wzrostu dzieci, umywalki i środki czystości zostały zawieszone na wysokości umożliwiającej samodzielne korzystanie dzieciom od 1 roku życia.

Mamy ponad siedmioletnie doświadczenie w prowadzeniu placówek przedszkolnych, każdy przedmiot, który znalazł się w naszym Przedszkolu Calineczka został przez nas przemyślany i dobrany do potrzeb dzieci. Gwarantujemy, że nic nie znalazło się tu przypadkiem.

Program i metody

Program w naszym przedszkolu realizowany jest w oparciu o ministerialne rozporządzenia i uwzględnia naturalną ciekawość świata dziecka oraz jego możliwości. Daje to gwarancję harmonijnego i wszechstronnego rozwoju, a także wychowania. Przyjazna atmosfera oraz małe grupy, sprzyjają dzieciom z łatwością przyswajać nową wiedzę i kształtować umiejętności. Pod okiem pedagoga dzieci samodzielnie odkrywają otaczający je świat, a także rozwijają swoje talenty.

Metody stosowane w przedszkolu:

„Wprowadzenie dziecka w świat pisma” autorstwa I. Majchrzak – jest to nowatorska metoda nauki czytania opierająca się na koncepcji mówiącej, że o nabyciu umiejętności czytania decyduje zrozumienie słowa oraz bodziec wzrokowy.

„Metoda Dobrego Startu”, M. Bogdanowicz, M. Barańska, E. Jakacka – celami metody są: wspomaganie rozwoju psychomotorowego dziecka podczas organizowania zabaw; aktywne, wielozmysłowe uczenie symboli graficznych, a także kształtowanie lateralizacji, świadomości własnego ciała i przestrzeni.

„Dziecięca Matematyka” E. Gruszczyk-Kolczyńska, E. Zielińska – metoda powstała w oparciu o własne badania autorek, głównymi celami są: wspomaganie rozwoju inteligencji operacyjnej, kształtowanie odporności emocjonalnej potrzebnej do pokonywania trudności, rozwijanie umiejętności matematycznych potrzebnych stosowanych w codziennym życiu i wymaganych na lekcjach matematyki.

Wychowanie fizyczne w przedszkolu W. Shebrone – celami metody jest rozwijanie świadomości własnego ciała i usprawnienie ruchowe, rozwijanie świadomości przestrzennej, dzielenie przestrzeni z ludźmi.

Skontaktuj się z nami

Start typing and press Enter to search