Bilingual Kids

Bilingual Kids czyli dwujęzyczne dzieci!

Znajomość języka obcego jest jedną z kluczowych umiejętności w dzisiejszych czasach. Niektórzy z nas kojarzą naukę głównie przez pryzmat swoich własnych doświadczeń. Pamiętamy książki, gramatykę, pisanie, mozolną naukę do egzaminów…

Ale nauka angielskiego wcale nie musi być taka! Przede wszystkim:

1. Badania naukowe dowodzą, że ludzki umysł może zacząć uczy się języka obcego już od dnia narodzin. Dokładnie tak samo, jak języka ojczystego. Wszystko zależy od tego, czy jest otoczony dwujęzycznością od początku. Co za tym idzie, im szybciej zaprezentujemy dzieciom język obcy tym lepiej!
2. Nauka w formie dwujęzyczności właściwie nie jest nauką taką jak myślimy. To wprowadzanie dziecka w świat języka angielskiego poprzez naturalne i spontaniczne reakcje i interakcje z innymi. To swoboda w działaniu, zachęcanie do poznawania świata i rozbudzanie ciekawości dziecka.
3. Dziecięcy umysł jest jak mała gąbka, wchłonie wszystko co mu zaproponujemy, więc dlaczego nie zaproponować mu świata zarówno po angielsku jak i po polsku?
4. Wczesny kontakt z językiem obcym daje nam większą pewność siebie i burzy jakiekolwiek blokady językowe zanim one się pojawią, co powoduje znaczną łatwość w zrozumieniu i opanowania nawet tych najtrudniejszych zagadnień gramatycznych w przyszłości.

Brzmi świetnie prawda? U nas w Przedszkolu staramy się to wszystko zapewnić naszym przedszkolakom!

Grupa dwujęzyczna na co dzień jest wspomagana przez wykwalifikowanego native speaker’a. Nasz drugi nauczyciel nie tylko prowadzi codzienne programowe zajęcia z języka angielskiego, ale również towarzyszy, asystuje i wspomaga przedszkolaki w codziennym życiu przedszkolnym. Staje się dla nich kimś zupełnie naturalnym, chociaż, a jest to kluczowe, komunikuje się z dziećmi jedynie w języku angielskim.

Tym właśnie sposobem tworzymy dwujęzyczne środowisko dla przedszkolaków w Calineczce.

Skontaktuj się z nami

Start typing and press Enter to search