Doświadczenie, opieka, samodzielność

Żłobek i Przedszkole Calineczka

Zapraszamy do naszego Żłobka i Przedszkola przy Sławinkowskiej 47.

Poznaj nas osobiście, zadaj pytania, przyjdź i zobacz jak wyglądają zajęcia, weź udział w zajęciach otwartych lub po prostu zapisz swoje dziecko i daj mu szansę zostać Przedszkolakiem.

Czesne, opłaty i zajęcia

Opłata za rezerwację miejsca w przedszkolu i żłobku wynosi 500 zł. 

CZESNE PRZEDSZKOLE

Wysokość czesnego w przedszkolu w roku 2023/2024 wynosi 900 zł.

W roku 2024/2025 będzie wynosiło 1050 zł.

CZESNE ŻŁOBEK

Wysokość czesnego w Żłobku w roku szkolnym 2023/2024 wynosi 1700 zł*

W roku 2024/2025 będzie wynosiło 1850 zł*

*Cena czesnego jest obniżona o 400 zł dotacji z Urzędu Miasta Lublin dla dzieci mieszkających na terenie gminy Lublin. Ponadto rodzice, którym przysługuje Rodzinny Kapitał Opiekuńczy otrzymają dodatkowo 400 zł zwrotu. Zatem rzeczywisty koszt czesnego w naszym żłobku to cena jak za przedszkole.

Przedszkole zapewnia realizację programu dydaktyczno-wychowawczego realizowanego w oparciu o podstawę programową ogłoszoną przez MEiN, w tym zajęcia matematyczne, polonistyczne, zajęcia ruchowe, przyrodnicze i gimnastyczne również na świeżym powietrzu, zajęcia umuzykalniające, rytmika, zajęcia plastyczne i rozwijające kompetencje teatralne oraz naukę języka angielskiego.

Zajęcia dodatkowe nieodpłatne:

  • rytmika,
  • język angielski,
  • w starszych grupach przedszkolnych codzienne zajęcia z Native Speaker,
  • warsztaty z psychologiem,
  • logorytmika.

Zajęcia dodatkowe płatne:

  • taniec,
  • zajęcia z robotyki,
  • zajęcia ruchowe „Przedszkole i piłka”,
  • wycieczki i wyjścia do teatru, kina i muzeum,
  • indywidualne zajęcia: logopedyczne, psychologiczne, fizjoterapeutyczne, Integracja Sensoryczna.

Budynek i sale

Nowa lokalizacja to 5 sal przeznaczonych dla dzieci w wieku żłobkowym i przedszkolnym. Nasza placówka zlokalizowana jest przy ul. Sławkowskiej 47, na pierwszym piętrze. Do dyspozycji mamy pięć nowoczesny sal dydaktycznych wyposażonych w meble oznaczone certyfikatami bezpieczeństwa przeznaczone dla dzieci w wieku 1-6 lat, podłogi w salach dydaktycznych są wykonane z niepalnych materiałów. Stoły sprzyjają rozwijaniu relacji w trakcie zajęć plastycznych. Stoliki i krzesełka dostosowane są do wzrostu dzieci. Dysponujemy wygodnymi i bezpiecznymi leżakami. Pomoce dydaktyczne i zabawki posiadają certyfikaty bezpieczeństwa.

Łazienka została zaprojektowana w taki sposób, aby dzieci uczyły się samodzielności. Wyposażyliśmy ją w toalety dostosowane do wzrostu dzieci, umywalki i środki czystości zostały zawieszone na wysokości umożliwiającej samodzielne korzystanie dzieciom od 1 roku życia.

Mamy ponad dzisięcioletnie doświadczenie w prowadzeniu placówek przedszkolnych, każdy przedmiot, który znalazł się w naszym Przedszkolu i Żłobku Calineczka został przez nas przemyślany i dobrany do potrzeb dzieci. Gwarantujemy, że nic nie znalazło się tu przypadkiem.

Program i metody

Program w naszym przedszkolu realizowany jest w oparciu o ministerialne rozporządzenia i uwzględnia naturalną ciekawość świata dziecka oraz jego możliwości. Daje to gwarancję harmonijnego i wszechstronnego rozwoju, a także wychowania. Przyjazna atmosfera oraz małe grupy, sprzyjają dzieciom z łatwością przyswajać nową wiedzę i kształtować umiejętności. Pod okiem pedagoga dzieci samodzielnie odkrywają otaczający je świat, a także rozwijają swoje talenty.

Metody stosowane w przedszkolu:

„Bilingual Kids” – autorska metoda nauczania języka angielskiego z zastosowaniem zasady „zanurzenia się” w języku. Więcej o naszej metodzie poczytasz tutaj: BILINGUAL KIDS

„Wprowadzenie dziecka w świat pisma” autorstwa I. Majchrzak – jest to nowatorska metoda nauki czytania opierająca się na koncepcji mówiącej, że o nabyciu umiejętności czytania decyduje zrozumienie słowa oraz bodziec wzrokowy.

„Metoda Dobrego Startu”, M. Bogdanowicz, M. Barańska, E. Jakacka – celami metody są: wspomaganie rozwoju psychomotorowego dziecka podczas organizowania zabaw; aktywne, wielozmysłowe uczenie symboli graficznych, a także kształtowanie lateralizacji, świadomości własnego ciała i przestrzeni.

„Dziecięca Matematyka” E. Gruszczyk-Kolczyńska, E. Zielińska – metoda powstała w oparciu o własne badania autorek, głównymi celami są: wspomaganie rozwoju inteligencji operacyjnej, kształtowanie odporności emocjonalnej potrzebnej do pokonywania trudności, rozwijanie umiejętności matematycznych potrzebnych stosowanych w codziennym życiu i wymaganych na lekcjach matematyki.

Wychowanie fizyczne w przedszkolu W. Shebrone – celami metody jest rozwijanie świadomości własnego ciała i usprawnienie ruchowe, rozwijanie świadomości przestrzennej, dzielenie przestrzeni z ludźmi.

Skontaktuj się z nami

Start typing and press Enter to search