W poszukiwaniu dźwięków – LogoRytmika

 w Zajęcia dla wszystkich

W każdy piątek o godz. 10.00  zapraszamy na zajęcia logorytmiczne (połączenie zajęć z logopedycznych i rytmicznych) dzieci w wieku 2,5 – 4 lata stymulujące rozwój motoryczny, słuchowy oraz mowy.

Celem zajęć jest wspieranie ogólnego rozwoju dziecka, głównie rozwoju mowy poprzez zabawy muzyczno- ruchowe.
Program opiera się na złożeniach logorytmiki oraz jest dostosowany do poszczególnych etapów rozwoju dziecka. Zajęcia będą obejmowały ćwiczenia muzyczno- ruchowe, kształtujące u dzieci wrażliwość na elementy wspólne dla muzyki i mowy, czyli rytm, tempo, melodię, akcenty, frazę oraz artykulację.
Wspólnie będziemy wykonywać różne ćwiczenia ruchowe przy muzyce, aby przygotować całe ciało do prawidłowego mówienia oraz będziemy poszukiwać różnych dźwięków – otaczającego świata, muzyki, mowy a następnie uczyć się je rozróżniać.
Na zajęciach na pewno pojawią się m.in.:
– piosenki,
– wierszyki,
– zabawy z instrumentami,
– gimnastyka buzi i języka,
– zabawy logopedyczne.

Zajęcia prowadzone są przez Monikę Rożek, logopedę i audiologa oraz ucznia szkoły muzycznej na wydziale instrumentalnym (instrument główny: fagot).

Zajęcia odbywają się co tydzień i są przeznaczone dla dzieci (również tych, które nie uczęszczają do naszego przedszkola). Rodzicom w tym czasie oferujemy kawę i herbatę.

Koszt jednych zajęć to 12 złotych. Dla systematycznych 6 zajęcia gratis.

Zapisy pod numerem telefonu 507-366-062.

Ostatnie artykuły
Skontaktuj się z nami

Start typing and press Enter to search